Bioplynové stanice - finančný megapodvod – časť 6 - záver

Autor: Andrej Mašlonka | 23.2.2014 o 10:50 | (upravené 24.2.2014 o 16:13) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  950x

Milí priatelia, milí čitatelia. Dnešným príspevkom uzatvoríme zverejnenie megapodvodu na financovaní BPS pod vedením Ľudmily Z a Jozefa K, konateľov a štatutárov, ktorí sú zodpovední za veľké finanančné problémy najmenej piatich spoločností. Pred dvomi dňami sme Vám predstavili spoločnosti, ktoré viedli, lepšie povedané pomocou ktorých vytunelovali iných. Začali tým, že investorom, ktorí museli preukázať spoluúčasť bankám pri poskytovaní oficiálnych pôžičiek, spoločnosť p.ĽZ a p.JK cez spoločnosť TEK  poskytli pôžičky.

 

Prečo mám podozrenie na vopred pripravený, plánovaný podvod? Pôžičky boli fiktívne. A banky to prijali. Vedia o podvode? Otočíte 5 x 250 tis na účte a spíšete zmluvu o jej splatnosti o 10 rokov. Celé to zakryjete papierom s názvom pôžička. A hneď ste pripravili všetkých o prvých miliondvestotisíc eur, ako to bolo na BPS Bz. Alebo podobná pôžička na BPS Dv vo výške 600 tis eur. Tieto skutočnosti by mali zaujímať ľudí okolo justície. Tiež ma zaráža načo v priebehu krátkeho obdobia niekto vytvorí toľko firiem, ak nie na prelievanie kapitálu, na kšefty s DPH a iné plánované podvody. Normálny podnikateľ nie je schopný toľké spoločnosti riadne spravovať. Sú len na podvod a zahmlievanie a zakrytie podvodov. Pozrel som si cez jeden oficiálny program, ako sa spoločnostiam pred realizáciou BPS darilo. Poviem Vám, že biedne. Slabé výkony, dlžoby. Až počas realizácie BPS sa ich aktivity prejavili. Začali sa oživovať. Okrem jednej. TEK Energy, v ktorej zostali všetky záväzky. Tiež by malo políciu a daňovákov zaujímať, odkiaľ niekto zoberie v priebehu pol roka finančný kapitál na majetky v rozsahu niekoľkých miliónov eur, ak nie trestnou činnosťou.

Pani Z v 07/2012 nemala peniaze. Viem to, boli sme veľmi veľmi dobrí kamaráti, tak som si myslel a tak sa tvárila. Jediným plusom bolo, že mi sama poskytla všetky uvedené informácie.

Od 07/2012 do konca roka 2012 nakúpili s dcérou Silviou Z  4 jazdecké kone. Spovedala sa mi často a niečo som si zistil. Nákup a ustajnenie 5 koní, náklady na preteky a starostlivosť len v roku 2012 odhadujem na 200 tis eur, v roku 2013 náklady na ustajnenie, starostlivosť, zverolekár, cvičenie, preteky ďalších 100-150 tis eur.

Kúpili pozemky v Malinove a postavili dom. Jasné - hypotéka. Ale nie na stavebné pozemky, výbavu domu a ďalšie náklady. Ďalší majetok? Zakúpenie pozemkov v chorvátsku na výstavbu vlastnej BPS, na ktorú má zabezpečené financovanie BPS - odkiaľ ???  Mám podozrenie, že financie sa prelievali cez firmy , hlavne cez Educu a teraz tíško čakajú na ich využitie. Veď všetko u nás prehrmí, firma ktorá dlží firmám 2,5 mil eur je už predaná, je nesolventná, oni za to nemôžu. Ani LZ ani JK?? Žeby mali z toho len smiešny 7 tisícový plat??  Také máme zákony. Taký je postup. Čo na tom , že poctivým spoločnostiam hrozí krach, prepúšťanie, strata dôvery u ďalších spoločností či bánk, prípadne ďalšie roky driny, aby sa z toho dostali ??? Zaujíma to v tomto štáte niekoho??? Vďaka zákonom podvodníci majú u nás raj. Stavajú si domčeky za Vaše peniaze, cestujú po Vietname, po Amerike a potichu okrádajú ďalších poctivých ľudí.

Kým prebehnú súdy, firma je nesolventná a predaná. Ako je možné, že v čase keď už koná súd, je možné sa konateľom tak ľahko zbaviť zodpovednosti. Je toto naozaj banánová republika?? Idú voľby. Zobudia sa kompetentní. Zobuďme ich my. Tým, že zverejníme všetky podvody o ktorých vieme. Vyzývam všetkých podnikateľov, aby sa pridali k našej iniciatíve, aby vláda prijala zákon „ Nezaplatenie faktúry = trestný čin" , „ Zaplatenie DPH len z uhradenej čiastky !" .. a iné dôležité zákony , ktoré budú chrániť poctivých podnikateľov a urobia STOP podvodníkom.

Milí priatelia, toto je z tohto podvodu všetko. Ale nie je to koniec. Zverejním ďalšie príbehy. Verím že spravodlivosť nie je slepá. Po krokoch, ktoré sme urobili už verím, že jej bude učinené zadosť. Aj moji rodičia stále vraveli : „Božie mlyny melú pomaly, ale isto" pani Z a pán K.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?